Vo víre tanca

Živá hudba, veľa tancujúcich mladých ľudí na parkete a atmosféra nabitá vzrušením a radosťou. Jedenásty ples Spojenej školy Juraja Henischa  roztancoval plnú sálu

Rok čo rok sa na Spojenej škole Juraja Henischa koná školský ples. Stále sa teší veľkej obľube zo strany študentov aj učiteľov, ktorí sa po namáhavom prvom polroku chcú konečne odreagovať a ukázať aj svoje prívetivé tváre, aby študenti konečne pochopili, že učitelia nie sú len prísni „dospeláci“, čo nevedia oceniť našu prípravu do školy.

Po oficiálnom začiatku sa šlo na parket, kde sme sa všetci vrteli do rytmu hudby od skupiny Juventus. „Bol super, veľmi sa mi páčil. DJ bol dobrý, hudba bola dobrá a učitelia boli tiež super,” zhodnotila ples štvrtáčka Dominika Rodáková, ktorá ho otvárala slávnostným tancom.  Skvelá zábava trvala až do večere, počas ktorej vystúpil spevák Karol Sivák a tanečná skupina My šprti. Tá opäť ako minulý rok ponúkla nezabudnuteľný vizuálny zážitok.

Po večeri sa mnohí odhodlane opäť vydali na parket ukázať ostatným, ako sa má tancovať. Sediaci študenti sa však nedali zahanbiť a do konca prvej pesničky sa parket úplne zaplnil. Zábava v plnom prúde a baviaci sa mladí ľudia, to vždy išlo k sebe. V hudobnom repertoári sa našlo z každého rožka troška, prevládali však najväčšie hudobné hity. Po skupine Juventus prebral kormidlo DJ Yoghi, ktorý vyniesol zábavu na nový, vyšší level. „Najlepšia zábava je dnes v noci na Spojenej škole Juraja Henischa,“ smelo kričal do mikrofónu, zatiaľ čo celý parket zborovo spieval Náš spolužiak Fero.

Samozrejme, aby sa na tento ples ľahšie spomínalo, mnohí sa rozhodli spraviť si fotky so priateľmi, spolužiakmi, učiteľmi, prosto s každým, kto prišiel pod ruku. Keď bola misia splnená-dievčatá vytancované a chlapci zadychčaní, po skupinkách sa vytrácali von trocha sa schladiť a pozdraviť kamarátov a spolužiakov, ktorí sa na ples nedostali. Ples sa páčil aj novým prvákom, čoho dôkazom je názor prváčky Martiny Kažimírovej: „Bol fajn, bola tam super atmosféra aj hudba a dúfam, že o rok sa ho zúčastním opäť."

Po návrate na ples sa opäť pokračovalo v tanci až do polnoci, kedy sa vyhlasovali kráľ a kráľovná, princ a princezná.. Kráľovnou a kráľom plesu sa stali štvrtáci Nikola Boguščáková s partnerom Františkom Gaľanom a princeznou a princom plesu Lucia Fertaľová a Kamil Adamišin, obaja tretiaci. Po týchto vyhláseniach sme sa dozvedeli aj výhercov tomboly, v ktorej prekvapivo štyri ceny vyhral Tobiáš Prokop, ktorý sa na margo plesu vyjadril: „Na školskom plese som bol prvýkrát a veľmi sa mi páčil, aj keď skupina mohla hrať viac ľudoviek. Myslím si, že v tombole som mal šťastie.”

 Po polnoci sa parket znova zaplnil zabávajúcimi sa študentmi aj učiteľmi. Energie bolo stále ako na rozdávanie, či ste boli von, alebo dnu. Rozhovory študentov neutíchali ani po pár hodinách. V skorých ranných hodinách sa študenti začali pomaly rozchádzať domov. O rok sa to pokúsime opäť roztočiť  vo veľkom.

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Michaela Ždiľová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre