Už sú naši

Trinásty september bol pre nových prvákov Gymnázia na Spojenej škole Juraja Henischa výnimočným dňom. Ako tretích v poradí ich riaditeľ školy slávnostne pasoval za riadnych študentov

Prestup na strednú školu je pre každého prváka nielen vzrušujúci, ale určite aj stresový. Nová škola, prostredie, učitelia a hlavne noví spolužiaci môžu byť pre mnohých ťažkou skúškou. Spojená škola Juraja Henischa sa preto tento prvý krok študentom gymnázia snaží uľahčiť Imatrikulačným výletom na Slnečnom Majeri.

Keďže viacerí z nich ešte nikdy pred tým Majer nenavštívili, narastajúca radosť v očiach prvákov nemohla chýbať. „Na výlet som sa tešila, lebo som to brala hlavne možnosť spoznať nových spolužiakov,  s ktorými som sa ešte nemala príležitosť zoznámiť. No tešila som sa aj na jazdu na koni, ktorá bola podľa mojich očakávaní úžasná,“ opisuje svoje pocity prváčka Veronika Poláková.

Po príchode sme sa všetci rýchlo oboznámili s areálom a nahrali sme video pozdrav pre starších gymnazistov. Hneď potom sme mali na programe menšiu túru. Všetci sme sa nadšene “hrnuli“ preč od pripojenia na internet. Nie každý bol z tohto nápadu nadšený, no ukázalo sa, že to bol nakoniec dobrý nápad. Počas cesty sme sa medzi sebou veľa rozprávali a nadviazali nové priateľstvá. Asi hodinová prechádzka lesmi v okolí Majera priniesla aj úsmevné situácie, najmä keď sme kvôli fotografii museli vyškriabať na malý, no veľmi strmý kopček. Pár zašpinených rúk a jedno poškriabané koleno spolužiačky však neznamenali žiadne väčšie problémy.

Z túry sme sa unavení, no pozitívne naladení vrátili späť na ranč. Po oddychu nás čakal ďalší program. Bola to jazda na koni. Rešpekt pred týmito ušľachtilými zvieratami nechýbal, no napriek tomu sa niektorí z nás s radosťou posadili do sedla. „Pravdaže ten rešpekt a strach z veľkého zvieraťa tam bol, ale vždy som si to chcela vyskúšať. A tu sa mi naskytla príležitosť, tak prečo nie?“ skonštatovala Aneta Jaržabeková.

Počas príjemne teplého večera si ešte triedni futbalisti a futbalistky zahrali futbal a volejbalisti volejbal. Voľný večerný program sme ešte využili na zábavu pod holým nebom s hudbou, tancom a spevom, pri ktorom sa hlavne dievčatá poriadne vybláznili. Okolo ôsmej večer sme už boli všetci pripravení na príchod riaditeľa školy Petra Dulenčina. „Nevedela som, čo nás čaká, tak som sa trochu obávala, ale keď sme vstúpili dole do podzemia ranča a ja som pocítila tú zvláštnu atmosféru, začala som sa na imatrikuláciu tešiť. Najmä keď nás organizátor výletu Branislav Boďo ubezpečil, že nám žiadne veľké „nebezpečenstvo“ nehrozí,“ spomína na posledné okamihy pred samotnou imatrikuláciu Aneta.

Krátko pred pol deviatou sa akt prijímania prvákov začal. Všade bola tma, iba podlaha a cestička k riaditeľovi bola osvetlená sviečkami. Ak si k tomu domyslíte decentnú a zároveň tajomnú hudbu, pochopíte, ako všetkých tento okamih pohltil. A tak sme všetci postupne prešli cez vysvietenú cestičku a pokľakli pred riaditeľa, ktorý nás slávnostne pasoval za študentov gymnázia.  Následne sme ochutnali nápoj odvahy, ktorý podľa výrazov tváre viacerým “veľmi chutil“, triedni učitelia nám odovzdali imatrikulačnú listinu a Aneta Jaržabeková prečítala za všetkých imatrikulačný sľub, ktorý by sme mali dodržiavať, aj keď sa mi, priznám sa, veľmi nechce každý deň nosiť desiatu starším spolužiakom. Záver imatrikulácie patril príhovoru riaditeľa, ktorý prvákom zaželal úspešné štúdium. Ak bude ako tento výlet, už teraz sa naňho teším.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Piťo Gymoš

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre