Do nového

Predajňa s cukrárskymi potrebami Mucko sa presťahovala z Hurbanovej ulice. Nové priestory zákazníkom oficiálne predstavila v sobotu 18. februára

Momentálne sa nachádza na Radničnom námestí v novej budove za Irish Pubom. Dôvodmi na zmenu miesta prevádzky boli podľa majiteľa Václava Semanišina malé priestory a vzrastajúce potreby zákazníkov. „Keďže sme už skôr plánovali zväčšiť našu predajňu, hľadali sme nové možnosti. Tento priestor sa nám hneď zapáčil najmä preto, že má dve podlažia, čo nám umožnilo realizovať naše predstavy aj vo vzťahu k hracej ploche pre deti,“ vysvetľuje Semanišin. 

Nová predajňa ponúka nadštandardné priestory a majitelia sa rozhodli, že ich využijú aj ako cukráreň. Okrem koláčov, ktoré budú pečené priamo v priestoroch cukrárne, tu zákazníci nájdu aj koláče a torty od originálneho francúzskeho cukrára. Celý priestor je prispôsobený mamičkám s kočiarmi a deťom. Vo vnútri sa nachádza aj vyhradená časť pre kočiare. Samozrejmosťou sú detské stoličky, postieľka a bezbariérový vstup. „Mamička môže dať svoje dieťa do prenosnej postieľky, ktorá bude vedľa stolíka, a môže si v pohode vychutnať svoju kávičku. V dolných priestoroch bude aj detský mini kútik.“

Špecialitou Mucka je aj raňajkové menu. V ponuke sú napríklad croissanty na slano alebo na sladko upečené priamo v cukrárni a k tomu káva alebo pomarančová šťava. „Na leto máme v pláne predávať zmrzlinu vlastnej výroby, napríklad sorbety alebo točenú zmrzlinu, a, samozrejme, pripravujeme aj letnú terasu,“ hovorí o ďalších plánoch Semanišin.  

Vo vrchnej časti predajne sa majitelia rozhodli otvoriť priestor pre deti, kde sa môžu zahrať a vyblázniť, zatiaľ čo si mamičky oddýchnu pri káve a koláčiku. Inšpiráciu na otvorenie detského fitnes centra majiteľom poskytla jedna predajňa, ktorú videli v Bratislave. „Keďže na námestí sa nachádzajú aj iné cukrárne, tak si myslíme, že je dobrý nápad otvoriť niečo takéhoto charakteru. Nachádza sa tam detské fitko a detský kútik, v ktorom si deti môžu zahrať na multifunkčnom ihrisku futbal alebo basketbal. Druhá časť je prispôsobená na voľné hranie,  ale tak isto aj na cvičenie, keďže sa tam nachádzajú originálne certifikované detské fitnes stroje pre deti do osem rokov a v blízkej budúcnosti by sa tam mali konať aj tréningy pod vedením fitnes trénerov. 

Detský kútik vo vrchnej časti je pod neustálym dozorom personálu, takže sa rodičia nemusia obávať o bezpečnosť svojich detí. „Ale nachádza sa tam aj priestor na sedenie, takže si mamička môže vypiť kávu pri svojej ratolesti, alebo si môže oddýchnuť na tuli vakoch. Tento priestor neslúži len pre zákazníkov cukrárne, deti tu môžu za poplatok chodiť kedykoľvek. Vďaka tomuto všetkému je vrchný priestor ideálny na usporiadanie detských osláv,“ vymenúva všetky presvedčený majiteľ.  

V cukrárskych potrebách, ktorá sú súčasťou prízemia, sa oproti bývalej predajni rozšíril sortiment. Novinkou sú najmä výstavne stojany. V ponuke pribudlo aj viac ako sto rôznych druhov vykrajovacích formičiek. Tlač na fondán a jedlé oblátky, ktorá si v meste získala veľkú obľubu, je stále aktuálna. „Pre mňa je najväčšou výhodou poloha. V nových priestoroch sú krásne francúzske okná, ktoré slúžia ako výklad. Kým na Hurbanovej prišli do obchodu len zákazníci, ktorí o nás vedeli, tu sa často zastavia aj ľudia, ktorí len prechádzajú okolo a upúta ich práve pekný výklad,“ hodnotí novú cukráreň v Bardejove jedna z predavačiek Nikola Gaľanová.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Piťo Gymoš

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre