Úspešný

Meno: Peter Buben
Vek: 18 
Znamenie: váhy
Obľúbené knihy: Boj o štát
Obľúbené filmy: Stalingrad, Prerušená pieseň
Najobľúbenejšie jedlo: pizza, kuracie  prsia na mede
Obľúbený výrok: „Náhody neexistujú.“
Obľúbená skupina: Bon Jovi, Lucie
Záľuby: hudba, priatelia, história, politika, autáNa tohtoročnom Štúrovom pere si sa dostal medzi jedenástich najlepších žurnalistov na Slovensku. Čo pre teba tento úspech znamená?

Jednoznačne ocenenie mojej práce v časopise Gymoš. Dúfam, že mi to uľahčí v budúcnosti štart do života, lebo by som sa chcel venovať oblasti politiky a histórie a nominácia v kategórii Novinárske príspevky stredoškolákov mi bola udelená práve za články týkajúce sa týchto oblastí. Som rád, že som sa od prvej chvíle, keď som nastúpil na gymnázium rozhodol pracovať v časopise Gymoš. Chcem, aby som na škole niečo po sebe zanechal a písanie mi to umožňuje.

 

Najlepší učitelia a prečo?

Mojimi najobľúbenejšími učiteľmi sú Zuzana Gerberyová a František Vagaský, pretože ak chcú, vedia so žiakmi pracovať a žartovať ako priatelia, no zároveň vedia byť aj veľmi prísnymi učiteľmi v jednom. Pre túto ich spoločnú vlastnosť si ich vážim.

 

Aké sú tvoje životné ciele?

Mojím životným cieľom je byť v živote úspešný a hlavne šťastný. No najbližšie ciele sú úspešne zmaturovať a dostať sa na vysnívanú vysokú školu.

 

Kto je tvoj idol a prečo?

Idol nemám, ale uznávam ľudí, ktorí sa dokážu v živote presadiť a zanechať tu niečo dobré z ich života. Niečo, čo pomôže nielen obyčajným ľuďom.

 

Skús opísať ideálneho partnera.

Mala by byť milá, múdra, zhovorčivá, mala by mi vedieť zároveň aj protirečiť a hlavne trochu bláznivá.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Piťo Gymoš

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre