Skvelý skokan

 

Meno: František Jankov

Vek:  16

 Znamenie:  panna
 Obľúbené knihy: Harry Potter  a dary smrti

 Obľúbené filmy:  Šakal

 Najobľúbenejšie jedlo:  špagety
 Obľúbený výrok: „Život je na to, aby človek stúpal a nie klesal.“

 Obľúbená skupina: No name

  Záľuby: atletika 

Čo pre teba znamená atletika?           

           Atletika pre mňa  znamená veľa. Športujem od svojich jedenástich rokov, čiže sa tomu venujem už päť rokov.  Dostal  som sa k nej cez  svoju rodinu, konkrétne cez sestru a brata, ktorí sa jej venujú od detstva. Špecializujem sa hlavne na skok do výšky, ale venujem sa aj skoku do diaľky a behu cez prekážky. Môj najlepší výkon v skoku do výšky je 192 cm.  Som hrdý na svoje úspechy. Stal som sa majstrom Slovenska v skoku do výšky a v behu cez prekážky. Som aj viacnásobný majster Slovenska vo viacboji.   Ako člen výberu Slovenska som sa už zúčastnil aj majstrovstiev Európy. Skončili  sme na štvrtom mieste, pričom  medzi Slovákmi som bol ôsmy.

Najlepší učitelia a prečo?

  Učiteľ Branislav Boďo, pretože je vtipný a zároveň je aj našim triednym. Mám ho zatiaľ len prvý rok a som s ním veľmi spokojný, aj keď je na nás prísny.

 

Aké sú tvoje životné ciele?

Venujem sa atletike, takže určite by som chcel, aby sa mi v nej darilo aj naďalej. Mojím najväčším snom je dostať sa na majstrovstvá sveta v atletike a živiť sa profesionálne atletikou a športom.

 

Kto je tvoj idol a prečo?

Mojím vzorom je Mutaz Baršim, katársky atlét, ktorý sa špecializuje na skoky do výšky. Obdivujem ho za jeho výkony a úspechy.

 

Skús opísať ideálneho partnera.

Nemám presnú predstavu o ideálnej partnerke. Určite by mala byť verná a hlavne rozumná. Mala  by byť  vyššia, ale myslím si, že  najdôležitejšie je, aby sme si sadli.

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Alexandra Hockicková

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre