Biker

Meno: Kristián Angelovič

Vek: 17

      Znamenie: strelec

      Obľúbené knihy: nečítam

      Obľúbené filmy: Rýchlo a zbesilo 7, Need for Speed

      Najobľúbenejšie jedlo: jem všetko

      Obľúbený výrok: „Šak sa snažím daco, nič mi nenapadá.“

      Obľúbená skupina: Momo, H16

      Záľuby: volejbal, BMX

 

Čo pre teba znamená Freestyle BMX?

Venujem sa najmä street a park jazdeniu, čo je skákanie na bicykli v meste a skate parku. Okrem toho ma baví aj dirty, čo je lietanie vo veľkých výškach. Jazdeniu sa venujem už štyri roky a nepovažujem ho za koníček, ale životný štýl. Začal s tým môj bratranec, potom som videl ľudí v meste a začal som sa tomu plne venovať a pracovať na sebe. Vlani a aj tento rok som sa zúčastnil na  Dirt súťaží v Bugľovciach, kde som vyhral ceny za najlepší trik. Ďalšie úspechy som dosiahol aj v Košiaciah na CAV Jame.  Tohto roku na Riders Dirt Conteste som si počínal veľmi dobre, v kvalifikácii som skončil v kategórii juniori na prvom mieste a medzi profesionálmi na štvrtom, vo finále mi nevyšli jazdy, takže som sa neumiestnil.

 

Najlepší učitelia a prečo?

Najlepším učiteľom je podľa mňa František Haluška. Asi preto, lebo s ním mám väčšinu predmetov a už sme si na seba zvykli. Je vtipný, ak treba, dá sa sním dohodnúť.

 

Aké sú tvoje životné ciele?

V júni urobiť záverečné skúšky, potom zmaturovať na nadstavbovom štúdiu. Ak sa to podarí, rád by som pokračoval ďalej na nejakej vysokej škole. Čo sa týka Freestyle BMX, rád  by som udržal krok so špičkou na Slovensku, aj keď to je veľmi náročné.

 

Kto je tvoj idol a prečo?

Profesionálny slovenský jazdec Erik Krotký. Ako jeden z mála Slovákov sa zúčastnil Baltick games, čo sú najprestížnejšie európske preteky. Dostal sa až medzi desať najlepších.

 

Skús opísať ideálneho partnera.

Musí ma očariť a zaujať. Mala by mi byť oporou.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Ema Rohaľová

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre