Zlatý pocit

„Zlaté Štúrovo pero 2016 získava časopis Gymoš“...Slová, ktorým som ani neverila.  Po prvýkrát v histórii celej súťaže sa stalo, že niekto obhájil Zlaté Štúrovo pero, a som veľmi rada, že to bol práve Gymoš. Musím povedať, že túto súťaž zbožňujem od prvého momentu. Atmosféra na tomto dvojdňovom podujatí je neopísateľná , avšak tento ročník bol zo všetkých najlepší. Spoznala som tu veľa zaujímavých ľudí z rôznych kútov Slovenska a  nazbierala som  mnoho skúseností. Veľmi sa teším práve s toho, že časopis začal fungovať už aj v elektronickej podobe, myslím si, že je to obrovský posun dopredu. 

  Štúrovo pero navštevujem pravidelne už tretí rok, ale tento ročník dopadol nad moje očakávania. Konečne nám vyšlo počasie a my sme nemuseli dva dni chodiť pod dáždnikmi. Podarilo sa nám natrafiť na lesnícke dni a na večerný koncert kapely HEX, takže sme sa poriadne vybláznili. Samozrejme, ako správna šéfredaktorka, som vybavila, aby nám Hex-áci napísali venovanie pre Gymoš a dali si s nami spoločné selfie.   Predstavte si, že v internátnej izbe sa stretnete približne dvadsať študentov, máte gitaru a spoločne sa bavíte do skorého rána. V jednej miestnosti sa nachádzalo celé Slovensko. Od Trnavy, Lučenca, Popradu až po Bardejov. Pre mňa to bol jeden z top zážitkov, ktoré prináša Štúrovo pero.           Najvzrušujúcejšie chvíle nastávajú počas vyhlásenia výsledkov. Vtedy človek prežíva  neskutočný stres a netuší, ako to všetko dopadne. Ten pocit je na nezaplatenie, ak sa na vás díva jeden s porotcov a robí si z vás srandu, ako z nás Lukáš Diko, pretože už dávno vie výsledky a vy sedíte na stoličke v napätí  a čakáte ,čo sa bude diať. Podarilo sa mi získať stáž v redakcii Markíza, čo som vôbec nečakala a  je to pre mňa obrovská príležitosť naučiť  sa niečo nové a nazbierať skúsenosti do budúcna.           

  Do Zvolena sme išli s tým, že chceme získať tri ceny, avšak domov sme sa vrátili so šiestimi!   Z vlastnej skúsenosti odporúčam všetkým novinárom, ktorí pracujú v školských   časopisoch, aby navštívili Štúrovo pero a sami uvidia, že si to budú pamätať do konca života.

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Janka Bosáková

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre