Za zlatom

Pomaly, no isto sme sa opäť dostali do desaťmesačného kolotoča sprevádzaného ustavičným učením, niekoľkohodinovým sedením v škole a tým najhorším, a to ranným vstávaním. Ani vám sa tak nechce ako mne? Kiežby bolo zase naspäť leto a ja by som si pohodlne doma vyspával aspoň do desiatej.

            No na druhej strane to už chcelo zmenu. Po júli, ktorý som strávil na brigáde, padol mesiac voľna vhod, no aj to ničnerobenie ma už pomaly začínalo nudiť. V podstate som väčšinu augusta presedel doma pri televízii. Nebolo to preto, že som sa až tak nudil, a tak som pozeral všetko, čo práve išlo, to nie. Každý jeden deň som fandil našim športovcom na olympiáde v brazílskom Riu de Janeiro. Myslím si, že na najväčšej športovej udalosti roka sme obstáli vcelku dobre. Dve zlaté a dve strieborné medaily nie sú vôbec zlou vizitkou pre takú malú krajinu, akou Slovensko je. Hoci niektorí možno čakali omnoho viac a výkony našich športovcov boli pre nich neraz sklamaním, treba vziať do úvahy aj podmienky, v akých sa pripravujú. A tie sa ani nedajú porovnať s tými, ktoré majú Američania, Nemci alebo Česi. Nemôžeme očakávať medaily od atlétov či plavcov, keď v podstate nemajú kde trénovať. Je dosť biedne konštatovať, že na Slovensku nie je schopná atletická hala, kde by sa naši atléti mohli v zime pripravovať. Preto sú nútení cestovať na prípravu do iných krajín. Môžeme byť radi, že vôbec nejakých atlétov máme a tí nás čestne reprezentujú na vrcholných podujatiach. Určite je pre nich, ako aj pre iných športovcov, reprezentácia krajiny na olympiáde veľká česť. Je to predsa najväčšie podujatie, na ktoré sa športovec vo svojej kariére môže dostať.

            No nie je to zadarmo. Každý z nich musí prekonať obrovské množstvo tréningových hodín, ktoré nútia k výkonom na pokraji ľudských možností. Nesmieme zabúdať ani na zranenia, ktoré dokážu zmariť celú snahu. Preto by sme sa z každého športového úspechu mali tešiť a vždy s hrdosťou fandiť našim športovcom, či už sa darí, alebo nie.  Som si istý, že najideálnejšie je riadiť sa heslom „Sme jeden tím“.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Denis Sopko

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre