Pre hasičov

„Pre dobrovoľných hasičov zo Svitu Janka Bosáková,“ bola prvá veta mojej nádejnej reportérskej kariéry. Nikdy by som neverila, že práve ja budem niekedy  v živote pracovať pre hasičov.

           Zo začiatku som si myslela, že to bude nudná práca, ale nakoniec sa ukázalo, že je veľmi zaujímavá a časovo náročná. Čo sa týka „hasičiny“, musím povedať, že som bola totálny analfabet. Netušila som, čo sú  béčkové hadice, kto je to strojník, alebo čo je to kaďa, ale chlapci mi to  všetko s radosťou vysvetlili. A ako som sa vlastne dostala k hasičom?...  Jednoducho.  Vďaka Gymošu sme točili reportáž v Televízii Markíza a mne sa o niekoľko dní ozvali zástupcovia dobrovoľných hasičov, že v budúcnosti by chceli svoj portál rozšíriť o reportáže z hasičských súťaží. Chvíľu som váhala, či to bude dobrý nápad robiť „hasičskú“ reportérku, keď som nikdy na žiadnej hasičskej súťaži nebola, ale keďže som typ človeka, ktorý chce všetko skúsiť, išla som do toho. Moji kolegovia v tíme sú skvelí ľudia, síce sú všetci skoro o desať rokov starší, ale veľmi si rozumieme. Zo začiatku som chodila na súťaže  len pozerať,  ako to všetko funguje, niekedy som stála za kamerou a kontrolovala baterku, aby nedošla.

Po mesiaci prišiel rad aj na mňa.  Dostala som mikrofón do ruky a hor sa točiť reportáž   na halové majstrovstvá detí, ktoré sa konali vo Svite. Síce  zopár skúseností som mala z nakrúcania z Markízy, takže som vedela, že to bude celodenná práca. Stačila mierna tréma a hneď som zabudla, čo a koho sa mám pýtať. Našťastie sa tam našli veľmi  výreční  ľudia, ktorí mi na obyčajnú otázku „Odkiaľ ste prišli?“, odpovedali aj dve minúty. Podľa môjho názoru, mal by byť tento šport viac medializovaný, lebo pokiaľ  sa  „hasičine“ nevenujete, tak o nej neviete nič, a pritom je to veľmi zaujímavý koníček. 

Som rada, že ma oslovili práve dobrovoľní hasiči a dúfam, že aj v budúcnosti sa mi s nimi bude tak skvelo pracovať ako doteraz. No a ak by niekto z vás náhodou chcel vidieť moje reportáže, stačí, ak si  klikne na stránku www.dobrovolnihasici.sk.

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Janka Bosáková

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre