Na parket!

Druhý február bol dátum, na ktorý sa minimálne polovica školy veľmi tešila. Najmä tá dievčenská časť. Konal sa totiž tradičný študentský ples.

Klamal by som, keby som povedal, že ja som bol výnimkou. Veď kedy sa môžete stretnúť ako trieda, zatancovať si a zabaviť sa? Myslím, že veľa príležitostí na to nie je. Preto je ples na toto ako vyšitý. V podstate to bol môj predposledný ples na strednej škole. Fú, ale ten čas rýchlo letí. Ani sa nenazdám a tieto stredoškolské akcie budú už len minulosťou. Preto si ich treba užiť o to viac.

I keď som v minulosti nerád chodil na všetky tieto „tancovačky“, môžem povedať, že je to asi najlepšie, čo môžete na strednej škole zažiť. Takže neváhajte a o rok chcem všetkých vidieť na plese! Hovorím vám, naozaj nič lepšie na strednej škole nezažijete. Aj keď som, priznám sa, dopredu veľmi nevnímal, že nejaký ples bude, o to viac som si ho užil.

Som rád, že nemusím prežívať stresy ako dievčatá. Mesiac dopredu riešiť, aké šaty si zobrať, ako si upraviť vlasy, či kde ísť ku kozmetičke. Toto všetko by sa mi fakt nechcelo absolvovať. Za to majú odo mňa veľkú poklonu.

Pár dní pred plesom som si vyskúšal oblek, košeľu, kúpil som si traky a motýlika a moja príprava na ples bola hotová. Nič ťažké, a mohlo sa ísť tancovať.

A konečne nastal dlho očakávaný deň. Všetci vyparádení sme sa tesne po siedmej stretli v našej školskej jedálni. Ples sa rýchlo rozbehol a tancovalo sa o sto šesť.

A viete čo? Skoro som aj kráľom plesu bol. Ale fakt iba skoro. Tesne nám to ušlo. I keď podpora zo všetkých strán, najmä od našej triedy, bola veľká, nakoniec sme sa s Dianou kráľom a kráľovnou, ani princom a princeznou nestali. Nevadí, nie vždy sa dá vyhrať. O rok to už ale určite dáme!

A čo nakoniec? Verím, že aj budúci ples bude minimálne taký dobrý ako tento. Aspoň pre mňa teda bol naozaj super. A ak ste sa bavili ako naša trieda, nemusím pochybovať o tom, že ste si ho aj vy užili, a o rok sa na ňom vidíme znova.

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Denis Sopko

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre