Lyžiarska poetika

Tesne pred dvanástou sme do malebnej obce Mlynky dorazili. Rýchlo sme sa na izbách vybalili, a hneď sme sa aj na svah trielili. Po asi pätnásťminútovej ceste lesom, ktorú sme úspešne prekonali,  sme sa pod krásny svah dotrepali. Prvý deň sme na svahu aj popadali, no ruky, nohy sme, našťastie, nedolámali. Ku koncu dňa sme ba už aj na lyžiach čo-to postáli. Celí unavení sme sa nakoniec do penziónu dostali a na skvelej večeri si pochutnali. Hoci sme už aj unavení boli, a pospať sme aspoň trochu chceli, do postele sme sa tak skoro nedostali. Celý večer sme aktivity hrali, na gitare  vyhrávali, či sa inak zabávali. 

Druhý deň sme rovnaký dej opakovali.  Cez deň sme sa trochu polyžovali, trochu v bufete posedeli, pár fotiek si porobili, veď viete, aby sme spomienky mali. Po večeri sme aj v neďalekých Dedinkách „zásoby“ dokúpiť boli. Po večeri a výlete v obchode sme každého na film ku nám na izbu zavolali. Zase sme ponocovali a do postele sa pred druhou dostali.

Streda, to bola ale bieda! Vonku kvapky dažďa od rána zaletovali, a tak sme sa celý deň na svah nedostali. Aspoň sme všetky noci dospali. Večer sme dokonca aj saunu vyskúšali. Celí oddýchnutí sme si zasa film popozerali, trochu sa porozprávali a nakoniec sa aj spať pobrali. Predposledný deň sme tradične na svahu začali, večer sme si pizzu objednali a pred večerou aj ping-pong zahrali.

Ani poslednú noc sme neotáľali! Večer sme obvykle filmom začali, tak sme Anetkine narodeniny pooslavovali, na gitare sme si pohrali a niekedy nad ránom sme sa aj do postele dostali. V piatok sme už ani na raňajky nevstali, radšej sme všetky zásoby jedla na izbe podojedali. Ani sme veriť nechceli, že už posledný deň je za nami. Až keď sme veci do autobusu nakladali, tak sme si uvedomovali, že naše večerné filmy, sedenia na izbách skončili. Z autobusu sme „ujovi Milanovi“ zakývali, poslednýkrát okolie popozerali a nakoniec sme sa po dvoch hodinách do Bardejova šťastne dostali. Teraz možno povedať, že sme najlepší lyžiarsky výcvik absolvovali!

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Denis Sopko

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre