Stojí to za to?

V októbri 2014 sme priniesli výsledky kontroly zameranej na porušovanie zákazu učenia počas prázdnin. Po viac ako dvoch rokoch sa Gymoš rozhodol túto kontrolou zopakovať

K dnešnému dňu už máme k dispozícii výsledky internej kontroly dodržiavania nariadenia č.289/4556 o zákaze učenia sa v čase vianočných sviatkov. Tento zákaz platil od 24. decembra 2016 od šiestej ráno do 7. januára 2017 do pol dvanástej v noci.

Zistenia sú šokujúce. Počet žiakov, ktorí tento zákaz nerešpektujú, stále rastie. Prekvapením je druhé miesto 3.D, v ktorej sa zistilo až šesť prestúpení. Kontrola, ktorá prebehla u vytipovaných jedincov, ukázala, že niektorí žiaci sa už nielen učili na záverečné skúšky, ale dokonca si opakovali staré učivo, ktoré je už mesiac neaktuálne.

Pre lepšiu ilustráciu uvediem príklad žiaka Jakuba P. z Buclovian, ktorý v čase kontroly mal na stole otvorenú nielen matematiku, ale, a to je doslova zarážajúce, aj ekonomiku! Darmo vysvetľoval a prosíkal, kontrolu, ktorá sa skladala zo starostu obce, dvoch rodičov a policajnej zložky, neoblomil. Navyše mu priťažilo aj to, že sa obe knihy a zošit snažil rýchlo schovať a odvolával sa na právo na vzdelanie.

V Smilne 25. decembra o štvrť na tri ráno prebehla náhodná kontrola u Natálie V. Fotodokumentácia miesta činu dokázala otvorený slovníček z anglického jazyka a dejepis. Obom študentom bola uložená bloková pokuta vo výške 33,-eur a napomenutie. Na druhej strane treba pochváliť aj výnimočných žiakov. Kontrola u Cigiho P. z Ortuťovej dopadla ukážkovo. Ten doma nemal nič a dokonca povedal, že si všetky školské veci nechal v škole, aby ho zbytočne nepokúšali, za čo mu bola udelená pochvala komisie.

Nakoniec prinášame nelichotivé poradie tried na prvých piatich miestach, v ktorých žiaci najviac študovali počas zákazu:

4.G - 9 študujúcich

3.D - 6

1.C - 5

1.N - 5 (skokan roka)

1.G - 4

 

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Piťo Gymoš

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre