Na zjazde

Prvý Celosvetový zraz ateistov v Moskve bol aj s našou účasťou. Záujmy mladých komunistov našej školy s mimoriadnym zápalom hájil predseda školského Ateistického krúžku Albert Balog

Spevy, tance a takmer dvadsaťminútový neutíchajúci potlesk mladých ateistov z celého pokrokového sveta otvoril dlho očakávanú konferenciu.

Moskva, matka všetkých miest, ožila v týchto novembrových dňoch a privítala tisícky delegátov a sympatizantov novej viery, viery v komunizmus a zdravý rozum socialistického človeka. V jej úvode najvyšší predstaviteľ Ústredného výboru komunistickej strany Sovietskeho zväzu pozdravil nádejných nositeľov svetlých zajtrajškov.

Na tribúne sa vedľa čelných predstaviteľov Sovietskeho zväzu, Kórejskej ľudovodemokratickej republiky, Číny, Mongolska, Angoly, Vietnamu a mnohých iných krajín objavil aj náš nádejný ateista Albert Balog. (viď obr.) Jeho príspevok do diskusie mal obrovský ohlas a vyvolal vášnivé debaty. Ako sám prezradil, dôkazov, že Boh neexistuje, je veľa. Odvolával sa pritom na vyjadrenie  prvého človeka v kozme, sovietskeho kozmonauta Jurija Gagarina, ktorý počas svojho letu okolo Zeme povedal pamätné slová: "Druzja, ja smatrju, nu Boga nevižu, zdes toľka zvjezdy i mésjac." Toto vyjadrenie Albert vo svojej reči doslovne citoval spamäti, čo svedčí o jeho schopnosti pamätať si výroky, ktoré hýbu svetom.

Na tento príspevok reagoval maďarský študent Lászlo Kecskés (neskorší protisocialistický živel a buržoázny voľnomyšlienkar, pozn. redakcie) a tvrdil, že keď ho Gagarin nevidel, odkiaľ vie, že nie je. Vie iba to, že ho nevidel. Ani súdružku Jelenu Bykovovú z Jerevanu nikto nevidel a všetci vedia, že sedí na oblastnom výbore strany. V sále sa v tej chvíli ozval piskot, ktosi zakričal: "O súdružku Bykovovú si obtierať papuľu nebudeš, ty maďarský kapitalista....." a v tej chvíli zasiahli dobrovoľné poriadkové hliadky mládeže a vyviedli súdruha Kecskésa von.

 

Zdieľaj článok:

Autor článku:

Piťo Gymoš

Komentáre

K tomuto článku neexistujú žiadne komentáre